Aneks št. 1 h Kolektivni pogodbi za cestni potniški promet Slovenije


V uradnem listu RS št. 74 z dne 7.7. 2023 je bil objavljen aneks št. 1 h Kolektivni pogodbi za cestni potniški promet Slovenije (Uradni list RS, št. 192/21, 38/22, 155/22), ki je dostopen na povezavi TU.

Aneks sicer začne veljati naslednji dan po objavi v uradnem listu, torej 8. 7. 2023, toda uporablja se že od 1. junija 2023 dalje.

S tem aneksom se spreminjajo najnižje osnovne plače po posameznih tarifnih razredih z veljavnostjo od 1.6.2023 dalje, spreminja pa se tudi povračilo stroškov prehrane med delom.

Kolektivna pogodba za cestni potniški promet Slovenije ima status celotne razširjene veljavnosti. Morebitno članstvo delodajalca v delodajalski asociaciji, ki je sicer podpisnik te kolektivne pogodbe, zaradi statusa razširjene veljavnosti sploh ni relevantno. Tako ta kolektivna pogodba velja za vse delodajalce, ki kot svojo glavno dejavnost opravljajo eno izmed dejavnosti:

– 49.310 Mestni in primestni kopenski potniški promet;

– 49.391 Medkrajevni in drug cestni potniški promet

Vir: Dušan Bavec, OZS

ZADNJE OBJAVE

DOGODKI IN VABILA

Dobrodelni dogodek: SRČNOST FRIZERJEV ŠTAJERSKE

27-05-2026

Glavni trg, 2000 Maribor

Poslovni zajtrk Območne obrtno-podjetniške zbornice Maribor

21-04-2026

Titova cesta 63, 2000 Maribor

SPOT brezplačni dogodek: Kreativnost in inovativnost

20-04-2026

Velika sejna soba na Pobreški cesti 20, 2000 Maribor

Prijava na svetovanje

Za svetovanje z našimi referenti se morate obvezno prijaviti. Izpolnite obrazec in kontaktirali vas bomo ter našli ustrezen termin.

E-novice OOZ Maribor

E-novice OOZ Maribor

Podjetna pozitiva 2025

Podjetna pozitiva – zdaj že 5. leto zapored Območna obrtno-podjetniška zbornica Maribor išče Naj podjetno pozitivo leta.